• Yeni Kitabım SUS Çıktı...
    • Altın Kalem Ödüllü kitap...
    • Sayenizde Kitabımla Altın Kalem Ödülünü Aldım. Teşekkürler
    • Celil Güven
    • ile Oyunculuk, Yazarlık, Oyunculuk Eğitimi ve Oyuncu Koçluğu Hakkında Herşey...

Seda Demir - Yaprak Dökümü (2010 KELEBEK)

Kulak estetiği yaptırabilirim

“Yaprak Dökümü”nün sessiz, sakin kızı Sedef olarak kendini tanıtan genç oyuncu Seda Demir, sağlık ve stil sırlarını Formsante dergisine anlattı.

* Sağlığınıza dikkat eder misiniz? Sağlıklı kalmak için neler yapıyorsunuz mesela?

- Sağlık konusunda biraz takıntılıyımdır. O yüzden düzenli olarak spor yapıyorum, organik gıdalar tüketmeye dikkat ediyorum. Genelde katkısız, koruyucu madde içermeyen besinleri yemeye çalışıyorum. Dolayısıyla aldığım her şeyin içeriğine bakmak gibi bir alışkanlığım var. Eskiden sigara içiyordum, onu da bıraktım. Bir de stresten uzak durmaya çalışıyorum. ınsanlar sağlığın sadece spor ve yemekle ilgili olduğunu düşünüyor, bence öyle değil. Stressiz yaşamak da çok önemli.

* Hangi sporları yapıyorsunuz?        

- Pilates yapıyorum. Bisiklet ve ağırlık çalışıyorum. Haftada üç gün, hepsi bir arada...

* Stresten uzak durmak için yoga ve meditasyon yapıyor musunuz?

- Yoga yaptım ama esneme hareketleriyle ilgili bir sorunum olduğu için sonra bıraktım.

* Beslenme düzeniniz nasıl peki?

- Sabah kahvaltıda organik besinler yiyorum. Yumurta, protein açısından çok gerekli, o nedenle her gün organik yumurta yiyorum. Peynir, üzerine zeytinyağı gezdirilmiş domates ve zeytini çok seviyorum. Çok güçlü bir antioksidan olduğu söylendiği için düzenli olmasa da, aç karınla elma sirkesi, limon ve zeytinyağını içmeye çalışıyorum. Öğle yemeklerinde çok sağlıklı beslenemiyorum. Küçük bir sandviçle geçiştirmeye çalışıyorum. Akşamları ise kendi hazırladığım yemekleri yemeyi tercih ediyorum. Çok fazla et yemiyorum. Genelde balık ve sebze ağırlıklı besleniyorum.


* Sağlık için özellikle tükettiğiniz şeyler var mı?

- Olmaz mı? Çörek otu tanecikleri, ısırgan otu tohumu, üzüm çekirdeği ve keten tohumunu karıştırıyorum ve her sabah yoğurdun içine koyup yiyorum. Düzenli olarak da keçiboynuzu pekmezi içiyorum.

* Buzdolabınızın olmazsa olmazları neler?

- Mantar, çarliston biber, domates, mineral su... Mineral suyu çok fazla tüketiyorum. Hem seviyorum hem de yaşlılar, çocuklar için yararlı olduğunu duydum. Damar sağlığı için de önemli. Az önce söylediğim gibi yumurta da yine vazgeçilmezlerim arasında yer alıyor.


* Zararlı şeyler sevmez misiniz hiç?

- Tatlı ve çikolata sevmem. Beyaz şeker kullanmıyorum; çünkü kanser hücrelerini çoğalttığını duydum. Alkolü haftada bir defa, çok az içiyorum. O da iki kadeh şarap ya da iki şişe birayla sınırlı...

* Cildiniz ve vücudunuz için özel şeyler yapıyor musunuz?

- Cildim ve vücudum için sürekli kullandığım markanın peeling ve serumunu, göz altı kremi kullanıyorum. Ayrıca göz için bir masaj aleti aldım; çünkü kadınların göz çevresi çok çabuk yaşlanıyor.

* Bir gün gerekli görseniz estetik cerrahiden medet umar mısınız?

- Yüzümün şekli bozulmayacaksa olabilir. Örneğin bir kulağım ekranda dışa doğru duruyor. ıleride belki onu yaptırabilirim.

* Görüntünüzden memnun musunuz?

- Kendimi çirkin bulmuyorum ama işin gerektirdiği bazı şeyler var. Mesela fazla kilom olduğunu düşünüyorum. Ama yemek yemeyi seviyorum. Oysa bir oyuncunun ince olması gerek. Ayrıca saçım uzun olsun istiyorum ama dizideki karakterin saçı kısa olduğu için yıllardır uzatamıyorum.

BEN SEDEF’TEN DAHA YARAMAZIM

* Sedef çok masum, iyimser bir kız. Sizin Sedef’le benzer yönleriniz var mı?


- Ben o kadar sessiz değilim. Sedef çok durgun ve ağırbaşlı bir kız. Üniversite hayatı yaşamamış, ilk görüşte aşık olmuş, hayattan fazla beklentisi olmayan biri. Bense üniversite hayatı yaşamış, sosyal biriyim. Sedef, yeni yeni iş hayatına giriyor ve karakteri de değişmeye başlıyor. Fakat ne kadar değişirse değişsin, ben ona göre daha hareketliyim, daha yaramazım, çılgınım.

Takvim
Reklam
İmzalı olarak son kitabım olan SUS'' u talep eden dostlar;

Adres bilgileri ile birlikte Kargo dahil (sadece yurt İçi)  25,00 TL lik dekontu oyuncu.kocu@yahoo.com.tr
adresine mail atabilirler...