• Yeni Kitabım SUS Çıktı...
    • Altın Kalem Ödüllü kitap...
    • Sayenizde Kitabımla Altın Kalem Ödülünü Aldım. Teşekkürler
    • Celil Güven
    • ile Oyunculuk, Yazarlık, Oyunculuk Eğitimi ve Oyuncu Koçluğu Hakkında Herşey...

Tolgahan Sayışman (2009 KELEBEK)

Tolgahan Sayışman, kendisine saplantı derecesinde ilgi duyan hayranlarından yana çok dertli.

"Aşk Tutulması" filminin başrol oyuncusu Tolgahan Sayışman, kendisine saplantı derecesinde ilgi duyan hayranlarından yana çok dertli: "Önceki yıl almış olduğum bir mail çok ilginçti. Bir doktor bayandan gelmişti. Bana resmen evlilik teklifi ediyordu. Ancak kendisini kırmadan verdiğim cevaba çok sinirlenip beni tehdit etti. İnsan böyle durumlarda ne yapacağını bilemiyor."


Futbol tutkusuyla aşkı arasında kalan bir futbol fanatiğinin maceralarını anlatan "Aşk Tutulması" büyük ilgi görüyor. Filmin başrol oyuncusu Tolgahan Sayışman, "Futbol meraklısı erkekler ile futbolla başı belada olan kadınları yakından ilgilendiren, izlerken çok gülüp çok eğlenecekleri bir film ortaya çıkardık" diyor.

Öncelikle "Aşk Tutulması" filminden konuşalım. Teklif size nasıl geldi ve neden bu filmde oynamayı istediniz?

- Teklif bana geçtiğimiz nisan ayının başında filmin yönetmeni Murat Şeker’den geldi. Makedonya’da "Elveda Rumeli"nin çekimlerinin devam ettiği dönemde yönetmenimiz Serdar Akar beni aradı ve Murat Şeker’in benimle

tanışmak istediğini söyledi. Ben de İstanbul’a gelip Murat’la projeyi konuştum. Murat beni "Elveda Rumeli"deki rolümden dolayı tanıyormuş. Evde bir gün otururken annesi "Senin filminde Tıbbiyeli Mustafa oynar" demiş. Neden bu filmde oynamak istediğime gelince... "Aşk Tutulması"nın romantik komedi türünde olması ve uzun yıllardır beyazperdede görmediğimiz sıcaklıkta bir hikáyeye sahip olması teklifi kabul etmemde büyük rol oynadı.Filmdeki Uğur karakterini canlandırmak zor muydu? 

- Uğur karakterini canlandırmak çok eğlenceliydi. Karakterin senaryodaki ilk hali daha mahalle delikanlısı ve daha klasik bir erkekti. Açıkçası bu denli eğlenceli filmde Uğur karakteri sadece öyküye hizmet ediyordu. Bu noktada rolle ilgili olarak zoru seçtim ve Uğur’u düşünülenin aksine daha komik ve aşk konusunda biraz şapşal hale getirdim.

Siz de Uğur gibi bir futbol tutkunu musunuz?

- Uğur’un  futbola ve takımına olan sevgisi, futbolla ilgili yaptığı hemen hemen her davranışı kendimden aktardım diyebilirim. Bende ciddi bir futbol deliliği var. Futbolu izlemeyi de oynamayı da çok seviyorum. Uğur’un benden farklı tek bir yönü var, o da totemlerle yaşıyor olması.

Sizce futbolun bu kadar çok sevilmesindeki etken nedir?

- Bilmiyorum. İnanın defalarca kez düşündüm ama bulamadım bu sorunun cevabını. Neredeyse futbolla yatıp futbolla kalkan bir ülkeyiz. Birçok ülkede de en az bizim kadar futbol seviliyor, ama bunu bir mantığa oturtmak yanlış. Kadınlar saatlerce alışveriş yapmaktan ne kadar haz duyuyorsa erkekler de futbol maçına gitmekten o kadar haz duyuyor. Aslında futbol günümüzde bir spor dalından, bir hobiden çok daha fazla özelliğe sahip. Futbol, günümüzün en popüler stres atma aracı ve bir endüstriye dönüştürülmüş durumda.

HENÜZ AŞKI YAŞAMADIM 

Türkiye’de çok az romantik komedi çekiliyor değil mi?

- Türk Sineması’nda uzun yıllardır unutulmuş bir tür olduğunu düşünüyorum romantik komedinin. 70’li yıllarda kalmış olan sıcaklığı, eğlenceli aşk hikáyelerini bu filmde hatırlatmak istedik. Başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Zaten                         gelen tepkiler de hep bu yönde. İlk haftasında vizyondaki en çok izlenen Türk filmi olması da bunu gösteriyor.

"Aşk Tutulması" sizce neden izlenmeli?

- "Aşk Tutulması", "Takımınıza duyduğunuz aşkı ve sadakati bir kadına da duyabilir misiniz?" sorusuna yanıt arayan bir film. "Aşk Tutulması"nda aşkın eğlenceli halini özellikle günümüz Türkiye’sinde en çok konuşulan konulardan biri olan futbol ve fanatizm ile harmanladık. Hemen hemen her evde yaşanan sorunları komik ve keyifli bir dille anlattık. Futbol meraklısı erkekler ile futbolla başı belada olan kadınları yakından ilgilendiren ve de izlerken çok gülüp çok eğlenecekleri bir film ortaya çıkardığımızı söyleyebilirim. Ekonomik ve siyasi olarak sıkıntılı günler geçirdiğimiz bu dönemde "Aşk Tutulması", halkımıza ilaç gibi gelecek.

Büyük bir hayran kitleniz var. Peki rahatsızlık verecek derecede hayran olanlar var mı size?

- Daha çok kendi kurduğum internet sitesi üstünden mail’ler alıyorum ve elimden geldiğince cevaplamaya çalışıyorum. Ama önceki yıl almış olduğum iki mail çok ilginçti. İlki bir kadın doktordan gelmişti. Fotoğraflarını mail atıp bana resmen evlilik teklif etmişti. Ancak kendisini kırmadan verdiğim cevaba çok sinirlenip beni tehdit etmişti. Bir diğeri ise yine internet üzerinden benimle konuşmazsa intihar edeceğini söyleyen ve yurtdışında yaşayan bir kızdandı. İnsan böyle durumlarda ne yapacağını bilemiyor.

Aşk sizin için ne ifade ediyor?

- Aşk benim için kapalı bir kutu aslında ve henüz yaşadığımı düşünmüyorum.

Neden "Kapalı bir kutu" dediniz?

Kapalı bir kutu olarak tabir etmemdeki sebep şu: Aşkı arayış içerisinde değilim. Her ne kadar merak etsem de,

zaman içerisinde aşkın beni bulacağını ümit ediyorum ve bundan dolayıdır ki, beni bulduğu zaman nasıl bir hál ve tavır içersinde olacağımı kestiremiyorum.

En büyük çılgınlığım Fuji balığı yemek

Hayatınızdaki en büyük çılgınlık nedir?

- Hayatımdaki en büyük çılgınlığım bir Japonya seyahatimde ünlü bir restoranda yediğim Fuji balığı oldu. Çünkü bu balık yanlış pişirildiğinde zehirleyip öldürebiliyor.

Biraz da yaşam felsefenizden konuşalım.

- Hayata, insanlara ve kendime karşı hep dürüst olmaya çalıştım. Aradığım şey huzur ve ona ulaşmak için gerekli olan ne varsa toplamaya çalışıyorum. Belli kalıplarım yok. İçime sinen, o an içimden geçen, aklıma yatan her şeyi yapabiliyorum ve bundan da pişmanlık duymuyorum.

Takvim
Reklam
İmzalı olarak son kitabım olan SUS'' u talep eden dostlar;

Adres bilgileri ile birlikte Kargo dahil (sadece yurt İçi)  25,00 TL lik dekontu oyuncu.kocu@yahoo.com.tr
adresine mail atabilirler...