• Yeni Kitabım SUS Çıktı...
    • Altın Kalem Ödüllü kitap...
    • Sayenizde Kitabımla Altın Kalem Ödülünü Aldım. Teşekkürler
    • Celil Güven
    • ile Oyunculuk, Yazarlık, Oyunculuk Eğitimi ve Oyuncu Koçluğu Hakkında Herşey...

Güllerin Savaşı setinin anatomisi (Hürriyet - Kelebek 05.02.2016)

Güllerin Savaşı setinin anatomisi

Kanal D’nin sevilen dizisi “Güllerin Savaşı”  beklenen büyük finaliyle ekranlarda.

Güllerin Savaşı setinin anatomisi

Kanal D’nin sevilen dizisi “Güllerin Savaşı” bu akşam merakla beklenen büyük finaliyle ekrana gelecek. Başrollerinde Canan Ergüder, Damla Sönmez ve Barış Kılıç’ın yer aldığı, yönetmenliğini Emre Kabakuşak’ın üstlendiği dizide finale gelinirken işin mutfağında neler yaşandı? İşte rakamlarla ve merak edilenlerle “Güllerin Savaşı” seti...

 

*Sette kaç kişi çalışıyor, kadın mı erkek mi fazla? - Setimizde oyuncularımızla beraber, yaklaşık 110 kişi çalışıyor. Çoğunluğunu erkekler oluşturuyor.
*Sette en çok çay mı, kahve mi içiliyor? - Bütün oyuncularımız çay da, kahve de tüketiyor. Yaz aylarında soğuk çay ve limonata ağırlıklı olarak tüketilirken; kışın soğuğunda ise, filtre kahve ve bitki çaylarını tercih ediyorlar.
*Setin en neşelisi kim? En ciddisi kim? - Setimizde herkes çok neşeli. Ama hem ekibi hem de oyuncu arkadaşlarını en çok neşelendiren kişi, Yener karakterini oynayan Berk Yaygın’dır. En ciddisi demek uygun olmaz ama hepimizin gönlünde taht kurmuş olan Arsen Gürzap’ı söyleyebiliriz. *Toplamda kaç mekanda çekim yapılıyor? En çok sevilen mekan hangisi? - 8 ana mekanımız var. Gülfem Köşk, Hekimoğlu Köşk, Müştemilat, Gülfem Atölye, Vega, Tibet ev, Sipahi Hastanesi, Cime Spor Salonu... En çok sevdiğimiz mekan, hem ekip hem de oyuncularımızın en çok rahat ettikleri Gülfem Köşk ve Hekimoğlu Köşk’tür.
*Haftada ortalama kaç figüran kullanılıyor? - Net rakam söyleyemesek de, bölümün dinamiklerine göre 90 ile 100 arası bir rakam söyleyebiliriz. *Bugüne kadar en çok figüranın kullanıldığı sahne hangisi? - En çok figürasyonun kullanıldığı sahne, Cihan’ın ilk bölümlerde evi yaktığı ve Yardım Gecesi çektiğimiz sahnedir. Bu sahnelerde yaklaşık 100-150 figürasyon kullanılmıştır.

 

EN ÇOK ÖMER VE GÜLRU’NUN SAHNELERİ TEKRARLANDI
*Bugüne kadar en uzun süren sahne hangisi oldu? - En uzun süren sahnemiz, Gülfem Sipahi’nin teknede yaptığı doğum günü ve Cihan’ın evi yaktığı sahnedir. Ekibimiz ve oyuncularımız bu iki sahnenin çekiminde çok zorlanmıştı.
*En zorlandıkları ve en güldükleri sahne hangisiydi? - Hem ekibin hem oyuncuların, en çok zorlandığı sahne Şevket’in Mebrure’yi ormana kaçırdığı sahnedir. Bizim bütün sahnelerimiz çok keyifli komik ve eğlenceli geçmektedir. Ama en çok Yener ve Cücü karakterinin sahnelerinde çok eğleniyoruz.
*En çok tekrarlanan sahneler hangileri?
- En çok tekrarlanan Ömer ve Gülru ikilisinin olduğu sahnelerdir.
*Sette en sevilen yemek hangisi? - Setimizde toplamda 3 öğün yemek yenmektedir. Gece geç saatlere kadar çalıştığımız için gece öğünümüzde var. Genelde salata ve çorba en sevilen yemekler arasında.

 

1 BÖLÜM 5 GÜNDE ÇEKİLİYOR
*Haftada kaç gün set var? - 1 bölümü 5 günde çekmekteyiz.
*Ekibin uğuruna totemine inandığı bir şey var mı? - Setimizin bir totemi yok.
*Ömer-Gülru-Gülfem-Cihan sette beklerken en çok ne yapıyorlar? - Genelde setimizde oyuncularımız fazla beklemezler, geldikleri gibi hazırlıkları başlar ve sete alırız. Çok nadir olarak beklediklerinde, hazırlık odamızda oturup diğer arkadaşlarıyla sohbet ederler. HALİÇ KÖPRÜSÜ’NDEKİ DEFİLE UNUTULMAZDI
*Ekibin unutamadığı anısı? - İlk sezonun sonunda, eski Haliç Köprüsü’nde defile çekmiştik. O günü hiçbirimiz unutamıyoruz.
*Canan Ergüder’e toplam kaç kostüm hazırlandı? - Canan Ergüder’e her bölüm için ortalama 5 kostüm kullandık. Toplamda ise 340 kostüm hazırlandı. *Bir günde ortalama kaç, bugüne kadar toplam kaç sahne çekildi? - Bir günde ortalama 11 sahne çekildi. Ortalama 500-550 sahne çekildi.

 

Güllerin Savaşı”nın yaşattığı 10 duygu

1-Aşk İzleyici Gülru ile Ömer arasındaki büyük aşkı çok sevdi. Bu aşkı engelleyenlere çok kızarken, yeniden bir araya gelmelerini dört gözle bekledi.
2-Masumiyet Cihan’ın masumiyeti çok sevildi; izleyici her şeyi bilip susmasına üzüldü, onunla ağladı.
3-Tuzak Heyecanı zirvede tutan Güllerin Savaşı’nda engeller hiç sona ermedi. Gülfem ile Gülru’nun birbirlerine kurdukları tuzaklar, gerilimi en üst seviyede tuttu.
4-İntikam Gülfem ile Gülru arasında mücadele hiç sona ermedi. Mağlup olan, intikam almak için her defasında küllerinden doğmayı başardı.
5-Gözyaşı Başta Cihan olmak üzere, Güllerin Savaşı karakterleri izleyicileri mendillerini elinde hazır bekletti.
6-Şaşkınlık Heyecan ve gerilim zirvedeyken, sürpriz finalleriyle izleyiciyi her bölüm sonunda şaşırtmayı başardı.
7-Arkadaşlık Dostluğun önemini, güzelliğini en eğlenceli haliyle Gülfem-Cücü ikilisi gösterdi. Gülru ile Cihan’ın herkese göğüs gören dostluğu takdirleri kazandı.
8-Romantizm Ömer ile Gülru, Gülfem ile Tibet arasındaki aşk ve tutku her zaman imrendirdi. Romantizmin doruklarına çıkıldı; herkesi hayallere sürükledi.
9-Moda Gülfem ile Gülru’nun tasarımcı oluşu, beraberinde her bölüm şıklık yarışını getirdi.
10-Savaş Hırsın çok tehlikeli olduğu, nasıl savaşa dönüşebildiği ekrana taşındı. Gülfem ile Gülru’nun hesaplaşması, tam 68 bölüm ilk günkü heyecanla takip edildi.

Takvim
Reklam
İmzalı olarak son kitabım olan SUS'' u talep eden dostlar;

Adres bilgileri ile birlikte Kargo dahil (sadece yurt İçi)  25,00 TL lik dekontu oyuncu.kocu@yahoo.com.tr
adresine mail atabilirler...